Pošalji prijatelju:
WhatsApp

Samobor - skupljanje potpisa za inicijativu za dostojanstvo NK Samobora

Objavljeno: 11.02.2020. 09:03
Proaktivne osobe za skupljanje potpisa na više lokacija u gradu Samoboru. Potpisi se skupljaju za inicijativu za dostojanstvo NK Samobora. Tekst ove inicijative naveden je u nastavku. Prijave molim preko WhatsAppa, dolje na dnu zeleni gumb "Prijava za posao WhatsAppom". INICIJATIVA ZA DOSTOJANSTVO NK SAMOBORA: Poštovani, obraćamo Vam se ovim putem kao bismo izrazili dugogodišnje nezadovoljstvo i razočaranje stanjem u kojem se nalazi NK Samobor, kako bismo skrenuli pozornost na iznimno loše uvjete rada i kako bismo predstavili goruće probleme u kojima se nalazi NK Samobor. NK Samobor, nekada ponos našega Grada, danas ruglo. Klub koji će uskoro proslaviti sto godina postojanja, čime se rijetki mogu podičiti, daleko je od onoga što je nekada bio. Daleko je od vremena kada je ugošćivao hrvatsku i druge reprezentacije, daleko je od vremena kada se tražilo mjesto više na tribinama, daleko je od vremena kada je bio centar zbivanja u našem gradu. Starijim samoborskim nogometašima stegne se grlo kada vide na kakve je niske grane pao naš klub. Sramota je da grad od gotovo 50.000 stanovnika, grad koji je jedan od najjačih u RH u svojoj kategoriji, grad koji se diči napretkom i visokim standardom života, dopušta da jedan od najvećih simbola grada propada. Dovoljan je samo jedan pogled na lica gostujućih roditelja i njihove djece da biste shvatili koliko je cijeli naš „kompleks“ otužan. Umjetna trava koja više jednostavno nije uporabljiva, golovi koji nisu dovoljno sigurni, svlačionice koje se tako ne bi trebale niti zvati, sanitarni čvor kojim se ne može služiti pa su ljudi prisiljeni odlaziti u obližni shopping centar, prostor za druženje koji malo jači vjetar uništi. Treniranje djece u dobi od 7,8 godina vani na hladnoći, nemogućnost tuširanja nakon treninga... Sve je to naša svakodnevica. Nažalost. Gostujući u raznim mjestima, većim i manjim, nigdje nismo naišli na klub koji ima lošije uvjete od naših. I svaki smo puta ogorčeni odlazili kućama, nadajući se da će se nešto promijeniti. I tako godinama. Promijenilo se nije gotovo ništa. Jedino je gospodin Damir Dragozet, uz neizmjeran trud i volju, uspio napraviti pozitivne pomake u našem Klubu. Uspio je okupiti i nas roditelje kako bismo svi zajedno radili na boljitku Kluba. Ali, kao i uvijek, velikih pomaka i velikih promjena nema bez značajnih ulaganja. Stoga Vam se obraćamo s nadom i vjerom da će netko napokon skrenuti pogled prema Hebrangovoj 45, da će uvidjeti kakvo je stvarno stanje i da će se nešto pokrenuti na bolje kako bi se NK Samoboru vratili ugled i dostojanstvo. Mi, roditelji, želimo sanaciju pomoćnog terena, tribine i ogradu oko istog kako bi se taj teren koristio za prvenstvene utakmice, a glavni teren što više sačuvao. Tražimo dva terena s umjetnom travom, ograđena i sa balonom. Tražimo dvije svlačionice sa WC-ima i tuševima. Tražimo sanitarni čvor za posjetitelje, muški i ženski sa umivaonicima i toplom vodom. Tražimo prostoriju za druženje i priručnu prostoriju-čajnu kuhinju. Tražimo prostor za druženje na otvorenom sa adekvatnim namještajem. Tražimo da se poploči ili asfalitra put od sjedišta Kluba, uz glavni teren, uz pomoćni teren i cijeli prostor oko umjetnih terena kako se ne bi novi tereni uništavali blatom, pijeskom i kamenjem. Tražimo i uređenje parkirališta. I naravno, nadzor cijelog kompleksa kako bi se spriječilo uništavanje koje je na postojećim terenima svakodnevno. Sve navedeno iziskuje velika ulaganja, ali smatramo da se pravilnom preraspodijelom novca velik dio navedenog može realizirati. Uzme li se umjetna trava srednje kvalitete ostalo bi sredstava za ostale popratne, ali nužne sadržaje. Ako mogu općine koje su manje i proračunski daleko slabije od nas, vjerujemo da možemo i mi. Jedino što našu djecu i nas i dalje drži u NK Samoboru je ljubav prema klubu i entuzijazam naših trenera koji uspijevaju, unatoč lošim uvjetima i nedostatku opreme i dalje motivirati i okupljati djecu. Pružimo našoj djeci humane uvjete treniranja i bavljenja sportom, pružimo im prostor na koji će s ponosom pozivati druge klubove u goste, vratimo našem Klubu dostojanstvo.
S poštovanjem i nadom,
roditelji mladih nogometaša i nogometašica, ljubitelja NK Samobora
Prijava pozivom na +38598806629
SMS prijava
Prijava za posao WhatsAppom