Razno

Objavljeno: 07.09.2021. 12:14

Sveučilište u Zagrebu - Geodetski fakultet traži studente/ice za rad na znanstvenom projektu (prirodne znanosti – fizika - astrofizika – fizika Sunca i Heliosfere)

Vrsta posla: rad na znanstvenom projektu (prirodne znanosti – fizika - astrofizika – fizika Sunca i Heliosfere)

Mjesto i adresa obavljanja posla: Kačićeva 26, HR-10 000 Zagreb

Početak i očekivano trajanje posla: 01.10.2021. – 31.12.2022. (trajanje projekta)

Neto cijena sata posla ili količina posla (za redoviti rad): 60 HRK/sat

* Naknada za sate rada u dane državnog blagdana, za rad noću, za prekovremeni rad i za rad nedjeljom uvećava se

za 50% (čl. 13. st. 3. Zakona o obavljanju studentskih poslova, N.N. 96/2018.)

Opis posla: Izrada kompjuterskog koda za 'best-fit' verziju analitičkog modela (programski jezik-po dogovoru, ali preferira se python). Testiranje i evaluacija prvo na sintetičkim, a zatim na stvarnim mjerenjima. Trenutna verzija modela zapisana je u pythonu i IDL-u.

Posebna znanja i vještine: programiranje (preferira se python, ali nije uvjet); preferiraju se (ali nije isključivo!) studenti studija PMF-fizika (4. i 5. godina); PMF-diplomski studij fizike-geofizika, PMF-diplomski studij matematike, FER-diplomski studij, FSB (4. i 5. godina)

Radno vrijeme: po dogovoru (prosječna opterećenost poslom 35% radnih sati, tj. 14 sati tjedno)

Ostale napomene i uvjeti: rad na znanstvenom projektu Europske Svemirske Agencije (ESA-e) na temu interakcija sunčevih oluja sa kozmičkim zračenjem, s mogućnošću izrade diplomskog rada na istu temu usporedno radu na projektu (voditeljica dr. sc. Mateja Dumbović sa Opservatorija Hvar, Sveučilište u Zagrebu – Geodetski fakultet, https://oh.geof.unizg.hr)

Način i kontakt za prijavu studenata: Za prijave i upite javiti se na mail; mdumbovic@geof.hr

Opis posla: Izrada uzorka događaja na temelju opažanja: 1) 'remote sensing' (opažanja Sunca koronagrafima te teleskopima u različitim valnim duljinama), 2) 'in situ' (opažanja međuplanetarnih mjerenja magnetskog polja te brzine, temperature i gustoće plazme), 3) detektora kozmičkog zračenja. Usporedba modela sa opažanjima, statistička analiza.

Posebna znanja i vještine: programiranje (preferira se python, ali nije uvjet); preferiraju se (ali nije isključivo!) studenti studija PMF-fizika (svi smjerovi, 4. i 5. godina); PMF-diplomski studij fizika-geofizika

Ostale napomene i uvjeti: rad na znanstvenom projektu Europske Svemirske Agencije (ESA-e) na temu interakcija sunčevih oluja sa kozmičkim zračenjem, s mogućnošću izrade diplomskog rada na istu temu (voditeljica dr. sc. Mateja Dumbović sa Opservatorija Hvar, Sveučilište u Zagrebu – Geodetski fakultet, https://oh.geof.unizg.hr)

Naši partneri: cijene goriva | imena za pse | vježbajte pravopis (č, ć, ije i je)